Aklınızda Bulunsun

Portakal Kabuğu Faydaları

Portakal Kabuğu Faydaları

Özellikle kadınların bir çoğu, güzellik ve sağlık problemleri için çözümü doğal yollarda bulurlar Eski çağlardakinin aslına, günümüzde doğal güzelliğe erkekler tarafından daha fazla önem verilmesi doğal yolların araştırılmasında büyük pay sahibi olmuş durumda.

Portakal kabuğu bu güzelliği getiren doğal yollardan sadece bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. İçeriğinde, potasyum, protein B ve E Vitaminlerinin bulunduğu portakal kabuğu, ayrıca içerisinde bulunan karotenin kanı temizlemesi ile de cilde çok yararlı olan bitkilerden bir tanesi. Portakal kabuğu özellikle biberiye ile birleştirildiğinde güzelliğin baş aktörlerinden bir tanesi olabiliyor.

Portakal kabuğunun biberiye ile kullanıldığında daha faydalı olduğunu söylemiştik. Biberiyenin yapraklarının özü, yaralar ve kesiklerin giderilmesinde kullanılıyor.. Portakal kabuğu uçucu yağı ise derideki bazı sorunları gideriyor. Limonda da cilt için çok faydalı maddeler var. Bizler lekelere, kırışıklıklara iyi gelen, gençleştiren bitkisel çözümler üzerinde duruyoruz. Bazı bitki ekstreleriyle saf yağların da güzellik, gençlik için yararlarını biliyoruz. Portakal ve limonun kabuklarındaki özler neticesinde, deride çok yönlü güzelleştirici etki yaratılıyor. Sorunları gideren, deriye aydınlık ve parlaklık veren portakal ve limon özleri, biberiye gibi doğal başka bir yağ ile buluşturulduğunda mükemmel bir cilde yol açıyor.

Güzelliğe ve gençliğe yol açan, bir çok cilt sorunlarını gideren tabiattaki doğal bitkiler derinin onarılmasını ve korunmasını sağlıyor. Doğal kremlere olan ilgi de bu nedenle artıyor. Bu ilgi doğrultusunda bu iki meyvenin kabuğundaki özlerden özel bir krem ürettik. Portakal kabuğu özü, bir çok faydanın yanı sıra cildi kaldırarak, gerginleştirici etki gösteriyor. Aynı zamanda sivilce giderici etkisi de var. Portakal kabuğu özü ve biberiyeden elde edilen bu doğal krem, derideki kırışıklık ve izleri yok ediyor. Daha genç ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu