ADS

İdlib’ de 122 Şefkat Evinin İnşaatı Devam Ediyor

İdlib' de 122 Şefkat Evinin İnşaatı Devam Ediyor

 

Sınır komşularımızdan Suriye yıllardır savaş ve savaş kaynaklı sorunlar yaşıyor. Ekonomik sorunlar nedeniyle insanlar açlık ve sefalet içinde yaşamaya çalışmaktadır. Evlerini kaybeden binlerce insan, insanlık onurunu yansıtmayan durumlarda çadırlarda ve geçici barınmalarda yaşam mücadelesi veriyor. Mevsime bağlı olarak yağmur, soğuk ve yoğun sıcak gibi hava koşullarıyla uğraşmak zorunda kalan çocuk ve kadınların oranı da oldukça fazladır.

Şefkat Eli Derneği, bu yoksulluğa kayıtsız kalmak yerine insani yardım götürmeyi amaçlayan bir dernektir. Destekçilerden gelen bağışlar organize edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Her yardıma destek olan Şefkat Eli kurban bağışı da yapmaktadır.

122 Şefkat Evi Yapılmaya Devam Ediyor

İdlib’de yapımına başlanan briket evinin yapımına Şefkat Eli Derneği tarafından bölgedeki yoksullara ulaştırıldı. Hayırseverlerin de yardımıyla insanların rahatça yaşayabileceği bu evlerin sayısı her geçen gün artıyor. Her ev 1+1 50-55 m² olacaktır. Ev tamamlandığında tam donanımlı banyo, mutfak ve tuvaleti ile teslim edilecektir.  Evlerden ziyade Şefkat Eli adak kurbanı da veriyor.

Şefkat Evi Evleri Özellikleri Nelerdir?

Ev 1 + 1 50-55 m² büyüklüğünde inşa edilecek. Briketlerden yapılırlar, böylece hızlı bir şekilde kurulabilirler. Yalıtım soğuğa karşı korur. Kapı kilitlenebilir ve güvenlidir. Ekonomik malzemeler ile maksimum konfor sağlamak için çalışıyoruz. Tüm bu özelliklere sahip bir bakım evi, yoksul ve sefil insanların hayatlarını kolaylaştırmak için bir fırsat sağlar. Bu insanlara sıcaktan, soğuktan ve savaşın tehlikelerinden kaçabilecekleri bir yuva vermek isteyen herkes, Şefkatli Eller Derneği ile iyi yapabilir.

Şefkat Eli Evleri Kalıcıdır

İdlib ve çevresindeki insanlar savaş sırasında büyük maddi ve manevi kayıplara uğradı ve çadırlarda kalmak zorunda kaldı. Ancak bu çadırların durumu soğuğa ve sıcağa, yağmura ve kara karşı koruma sağlayamaz. Bakım evi tamamlandığında insanlar burada sıcak bir ortamda yaşayacaklar. Yapım aşamasında olan şefkatli ev, kalıcı olarak briketlerden yapılmıştır. Hayırseverlerin yardımıyla inşaat tamamlandığında, savaştan etkilenen kardeşler hayatlarının geri kalanını bu evlerde yaşama fırsatına sahip olacaklar. Hayırsever Şefkat Eli su kuyusu da yapmaktadır.

 

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu