Hamilelik Dönemi

Yeni doğan bebek ihtiyaç listesi

Yeni doğan bebek ihtiyaç listesi

Doğumdan sonra bebeklerin ihtiyaçları ebeveynler için zor bir iştir. Tek tek alım yapmak ve alınacakların neler olduğunu bilememek aile bireylerini zor duruma sokmaktadır.

Yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç listesinin başında çıtçıtlı beş altı adet kısa kollu badi, penye ve uzun kollu tulum, iki adet iç zıbınlık, çorap ve yün patikler, yün ve penye yelekler, yün hırka, küçük yemek yeme önlükleri, penye şapka ve eldiven, banyo havlusu ve penye battaniye gelmektedir.

Bu ihtiyaçlar listesi doğru bir şekilde temin edilerek oluşturulursak bebek için çok iyi olur. Liste de ki ürünlerden en az üçer tane alınarak stok yapılabilir. Genellikle ihtiyaç listesi giyim üzerinedir.

Çünkü yeni doğan bebekler yeni yeni birşeyler yiyebiliyorsa üzerine çok döker ve buda yeni yeni elbiselerin alınması demektir. Bunun için ihtiyaç listesindeki ürünlerden birden fazla alınarak stok yapılması olumlu bir harekettir.

Eşya olarak ise banyo kuveti, banyo termometresi, vücut derecesi, pişik kremi, ıslak mendil ve saç fırçası da çok lazımlık ürünlerdir.

Son olarak evinizde yapacağınız kendi listenizi de bunlara ekleyerek alım yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu