Sağlık Haberleri

En İyi Ödem Atıcı Tarifleri Ve Uygulama Püf Noktaları

Zararlı beslenme alışkanlıkları ve çeşitli hastalıklar vücutta zaman zaman şişliklere yol açabilir. Ödem olarak adlandırılan bu şişlikler, günlük yaşamın kalitesini de düşürecek boyuta ulaştığında mutlaka etkili ödem atıcılar kullanmayı gerektirir.

Yoğun tuz tüketimi ödemin en yaygın bilinen sebepleri arasında yer alır. Günlük su tüketiminin yeterli olmaması da vücutta su tutulmasına neden olacağı için el ve ayaklarda ödemin oluşması kaçınılmaz olur. Ancak sağlıklı ödem atan içecekler ve doğru beslenme ile ödem herkesin kurtulabileceği bir rahatsızlıktır.

En Etkili Ödem Atan Kür Tarifleri

Diyet listelerinin baş tacı niteliğindeki detoks suları, ödem atmanın en etkili ve kolay yollarından biri olur. Metabolizmayı hızlandırmanın ilk kuralı olan su içmeyi sağlıklı malzemelerle daha lezzetli hale getirmek, vücuttan ödem attırırken su içmeyi de keyifli hale getirir.

Sabah ilk iş olarak bir litrelik sürahinin içerisine bir tutam maydanoz, yeşil elma ve salatalık dilimleri atmak gün boyunca su içme alışkanlığı kazanmaya da yardımcı olur. İdrar söktürücü özellikteki bu besinler sayesinde vücutta ödem dolayısıyla tutulan suyun dışarı atılması sağlar.

Soğuk ödem atan sular yerine kışın yeterince sıvı tüketemiyorum diyenler, tarçın çubuğu, rezene ve elma kabukları karışımı ile içi ısıtan bir detoks çayı elde edeceklerdir.

Vücuttan Ödem Atmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Aşırı kilo vücutta ödeme de davetiye çıkarır. Bu nedenle fazla şişman olan kişilerin ilk aylarda fazlaca kilo vermeleri normal karşılanır, çünkü vücutlarında bolca ödem vardır. Bu noktada ideal kiloyu korumaya yönelik beslenmek, ödemden korunmanın da önemli yollarından biri olur.

Karbonhidrat odaklı beslenme şeklinde çokça şeker ve nişasta gibi besin maddeleri yer aldığı için vücuttan ödem atmak için ne kadar ödem atıcı sular içilse de yetersiz kalır. İşlenmiş paketli gıdaların yüksek oranda şeker ve katkı maddesi içermesi de kilo dışında ekstra şişkinliğe yol açar.

Lif oranı yüksek yeşil yapraklı sebzelerden ödem atmak için destek almak, aktarlarda satılan mısır püskülü, kiraz sapı ve yeşil çay gibi bitkilerin çayı da ödem atmak isteyenlerin favori içecekleri arasında yer alır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu