Aklınızda Bulunsun

Süblimasyon Baskı Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Süblimasyon baskı tekniği kolay ve iş alanlarında yaygın bir tekniktir. Sublimasyon baskı makinesi sayesinde istediğiniz zemine baskı yapabilirsiniz. Özellikle baskı işi yapıyorsanız ya da yapmak istiyorsanız ilgilenmeniz gerekenlerden alanlardan biri de bu alandır. Süblimasyon baskı tekniği pek çok girişim işinde ve sektörde de kullanılır. Ayrıca süblimasyon baskı makinesi ile kişiye özel birçok içerik üretilebilir.

Süblimasyon Baskı ve Sublimasyon Baskı Makinesi Nedir?

Süblimasyon baskı ısı verilerek baskıda kullanılacak olan boyanın katı durumdan gaz durumuna geçmesiyle birlikte baskı yapılacak zemine transfer edilmesidir.  Süblimasyon baskı yöntemi ile bilgisayarınızda bulunan herhangi bir çizim, resim ya da baskısını çıkarabileceğiniz her türlü içerikte işinize yarayan bu içerikleri zemine basmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemle birlikte kişisel çıktılarınızı kolayca bastırabilirsiniz. Bu işlemi yapma aşamasında ise görevi sublimasyon baskı makineleri devralır. Süblimasyon baskı makinesi çeşitleri şunlardır:

  • 3D süblimasyon yazıcı
  • Masaüstü A4 yazıcı
  • Tekstil süblime baskı plotter yazıcıları
  • A3 sublimasyon yazıcı

Süblimasyon Baskı Makinesinde Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken durumlardan birisi de Yazıcıların boyasıdır. Kullanılan boyalar yapılacak baskıya uygun olmalıdır. Yani bu boyaların sublimasyon mürekkep içermesi gerekir. Dolayısıyla makinelerin de bu şekilde mürekkep içermesi gerekir. Baskı yapılacak alanda ise kullanılan mürekkepleri hapsedebilecek özellikte olmasına da dikkat edilmesi iyi olacaktır.

Süblimasyon Baskı Makinesi Neden Tercih Edilmelidir?

Bu makinelerle yapılan baskılarla kaliteli içerikler üretilir. Ayrıca bu makinelerin kullanımı son derece kolaydır. Özellikle sublimasyon baskı makinelerini kişisel işlerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sadece kişisel işlerinizde değil kurumsal birçok işinizde de bu makineleri kullanmanız birçok alan bakımından sizlere faydalı olacaktır. Hem kaliteli içerikler üretmiş hem de bunu kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu makinelerin başka bir özelliği de üründe kabartma oluşturmamasıdır. Yani oluşan çıktıda herhangi bir pürüzlülük ele gelmez. Özellikle kumaş işlerinde mürekkep kumaşın dokusuna işler, kumaş ise mürekkebi emer.

Süblimasyon Baskının ve Süblimasyon Makinelerinin Avantajları Nelerdir?

  • Bu baskının ve makinelerin en kullanılabilir yani düşük yatırımlı olmasıdır. Bu makinelerle hızlı bir şekilde üretime geçebilirsiniz. Diğer makinelere göre size daha düşük bir maliyet çıkartır. Ayrıca bakım ve onarım masrafları da diğer makinelere göre oldukça uygundur.
  • Bu makinelerle yapılan baskıların kalitesi çok yüksektir. Fotoğraf makineleriyle eşdeğerde baskılar elde edilebilirsiniz.  Birçok geleneksel yönteme ve makineye göre görüntü kalitesi yüksek düzeydedir.
  • Baskısını yapabileceğiniz ürün çeşidi çok fazladır. Eğer girişim içinde olduğunuz bir işinizde kullanacaksanız bu size büyük bir avantaj sağlar. Şapka, çakmak, madalya, puzzle, magnet, kolye, ayna ve daha birçok içeriğin baskısını bu makineleri kullanarak üretebilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler edinmek ve alım yapmak için Teknofinal sitesini inceleyebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu