Aklınızda Bulunsun

Sevgilinizi Duygusallık Fobisini Yıkın 

 

 

Sevgilinizi duygusallık fobisini yıkın  ve duygularını daha kolay ifade edebilmesini sağlayarak romantik hale getirin.

 

Sevgilinizi duygusallık fobisini yıkın  dersek “nerede o günler” diye bir cevap verebilirsiniz. Ancak birçok insan, duygularını dile getirme konusunda son derece başarısızdır. Bunun birçok nedeni olabilir. Özellikle duygusal fobileri olanlar için hislerini dile getirmek işkence haline gelebilir. Böyle durumlarda duygusal krizlerle başa çıkmak yerine daha farklı davranabilirsiniz. Ona duygularını dile getirmesi için fırsat vererek yardımcı olabilirsiniz. Kokutmadan yaklaşmanız gereken bu kişilere kalabalık topluluklar için romantik atılımlar yapmamaya özen göstermelisiniz.

 

Küçük Adımlarla İlerleyin

 

Birçok kişi için romantizm bir yaşam tarzı, ilişki vazgeçilmezidir. Ancak herkes için bu geçerli değildir. Romantizme alışmak herkes için kolay olmayabilir. Siz romantik bir akşam yemeği, mum ışığı ve şarap eşliğinde bir sofra kurduğunuzda “dizilere mi özendin” tarzında bir cevap alabilirsiniz. Bu durum genelde erkeklerin ne yapacağını bilmemelerinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden küçük ama emin adımlarla ilerleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Önce baş başa romantik atılımlar yaparak süreci ilerletebilirsiniz.

 

Açık Olun

 

Siz de  duygusallık fobisi  yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda normal hareket etmek sizin için en iyi çözümlerden biri olabilir. Özellikle siz de duygularınızı belli etmiyorsanız karşı taraftan bu sonucu almanız mümkün olmayacaktır. Duygularınızı gösterme konusunda siz de açık olun. Bu yüzden karşı tarafa adım atmadan önce çekingen hareket etmemeye özen gösterin. Açık olmak her zaman kazançlı çıkmanıza neden olacaktır. Bu yüzden tercih ettiğiniz açıklık kadar karşı taraftan da açık olmasını isteyebilirsiniz.

 

Duygusallığı Tanımlayın

 

Bazı kişiler son derece sıkıntılı olan bu durumu tanımlama konusunda yanılmıştır. Özellikle duygusallığın bir zayıflık olduğunu düşünen çok sayıda kişi bu yüzden duygularını baskılayabilir. Duygusal fobi söz konusu olduğunda son derece sıkıntılı düşüncelere giren birçok insan vardır. Bu da doğru tanımlamanın gerçekleşmesini engelleyebilir. Duygusal krizler söz konusu olduğunda her zaman sıkıntı yaşamanıza neden olacak duygusal süreçler gündeme gelebilir. Bu yüzden doğal olan duygularıyla tanışmasını sağlayın ve ona özel bir insan olduğunu hissettirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu