Aklınızda Bulunsun

Bitkisel Tüy Dökücü Tarifleri

Bitkisel tüy dökücü tarifleri istenmeyen tüyler erkek ya da kadın fark etmeksizin herkes için oldukça can sıkıcı olabilir.

Tüy dökücü tariflerinde tüyler hem yarattıkları rahatsızlık hem de kötü görünümleri nedeniyle herkes için bir sorun haline gelir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet, ağda, lazer, epilasyon makinesi veya cımbız gibi farklı yöntemler olsa da bunların hepsi kişide çeşitli yönlerden soru işareti oluşturabilir veya beraberinde çok acılı ve can sıkıcı bir süreci getirebilir. Tüy dökücü kremler ise hızlı ve pratik kullanımları ile birçok kişiyi memnun edebilir. Ancak bu ürünlerin içeriği kişide endişe yaratabilir. Bu yüzden evde tüy dökücü krem hazırlamak ve doğal malzemeler elde etmek en iyisidir. İşte sizler için hazırladığımız doğal tüy dökücü kremler için tarifler! Doğal tüy dökücü krem ​​nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen başlayalım.

Limonlu Doğal Epilasyon Nasıl Yapılır?

Asidik yapısıyla bilinen limon, cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmasının yanı sıra istenmeyen tüyler üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. Özellikle limon suyunun tuzla birleştirilmesi zayıf bir kimyasal reaksiyon oluşturacak ve bu da saç köklerini zayıflatacak ve düzenli kullanımda dökülmelerine neden olacaktır.

Bunun için 1 limon suyu ve 2 tatlı kaşığı tuzu bir pompalı şişede karıştırıp kılların olduğu bölgeye püskürtmeniz gerekir. Yaklaşık 15 dakika ciltte bekleyen karışım bu süreden sonra yıkanmalıdır. Haftada en az bir kez tekrarlayacağınız bu yöntem sayesinde saçlarınızın kısa sürede azaldığını görebileceksiniz.

Kabartma Tozu İle Doğal Tüy Dökücü Krem ​​Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir başka doğal yöntemi de karbonattır. Bu tarifin ana malzemesi kabartma tozu olacak. İki farklı karışım olarak oluşturulabilen bu tarifte gece yatmadan önce sadece su ve karbonatı karıştırarak istediğiniz bölgeye uygulayabileceğiniz gibi sulu kahve telvesi ile karıştırdığınız karbonatı da yardımıyla uygulayabilirsiniz. güzel bir masaj. Her iki tarif de kabartma tozu sayesinde saç köklerini zayıflatacaktır. Ancak kahve karışımı ayrıca içeriğindeki öğütülmüş çekirdekler sayesinde peeling etkisi yaratarak selülit görünümünü azaltacak ve ölü deriyi temizleyecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu