Sağlık Haberleri

Su neden önemi

Bütün hücrelerin yapım maddesi sudur. Kan ve beden sıvılarıyla taşınan su bütün bedenimizde dolaşan besin kaynağıdır. Vücudumuzun yüzde yetmişini oluşturur. Vücudumuzdaki atıklar su ile böbreklere taşınır, böbreklerden onun yardımı ile atılır. Su hem vücudumuz için, hem de arınmamız için faydalı bir bileşiktir. Geleneksel anlamda element olarak düşünsek de bilimsel olarak bileşiktir. Element yalnızca bir atomdan oluşur, su ise iki tür atomdan oluşur. (Hidrojen ve Oksijen) Su sıra dışı bir bileşiktir, birçok maddeyi çözebilir. Yaşamın gelişmesinde derin bir etkisi vardır. Geleneksel anlamda ele alacak olursak; Hayatın kaynağıdır, suyu bilmek kainatı bilmektir.

Su İle Şifa

Su psikiyatrik bozukluklarda tedavi amaçlı da kullanılır, sesi ile terapi yapılır. Su ile yıkanmak stresi, öfkeyi yok eder. Fiziksel olarak tüm organlarda, yapıcı özelliği vardır. Su kristalleri, gözlemcinin düşüncelerine, hatta sağlık durumuna göre değişiklik gösterdiği görülmüştür. Vücudumuzda bulunan, yüzde yetmişlik suyu saflaştırırsak, mutlu ve sağlıklı olabiliriz. Kişisel gelişim uygulamalarında, su kodlanır. İstediğin niyeti bardağa veya sürahiye sözlü olarak söyleye bilir veya üzerine bir yazı yazıp yapıştırarak içebilirsiniz. Bu yöntem suyun kaydetme özelliğini kullanmamızı sağlar.

Suyun rezonansını (frekansını) değiştirir. Suya teşekkür ettiğinde veya öfkeli seslendiğinde, suyun titreşimi, değişir. Her su canlı olmaz Niyet yükleyeceğiniz suyu önce dondurup sonra çözdürürsek su canlı haline kavuşur. Devinim halinde olan akarsulara nispeten saf denebilir. Durgun su canlı değildir. Canlılığına kavuşan su seni dinler yüklediğin niyetler, yükselttiği enerji ile olasılıkları çoğaltır.

Sınırsız olasılıklar yaptığın niyetin yüksek enerjisi ile oluşmaya başlar. İnancın olasılıkları güçlendirir. Suyu her içtiğinde şükretmek suyun titreşimini arttırır. Bedenimizdeki suyun yüzde ellisini yitirirsek hayatta kalmamız çok zor olur. Doğanın ve yaşamın mucizesini anlamak demektir. Özünde sudan ibaret varlıklar olduğumuz bir gerçektir. İnsan şuurunun ve kelimelerin enerjisi, buz kristallerine biçim verecek kadar yoğundur. Yazar Masura Emoto’nun “Suyun Gizli Mesajı “ kitabında detaylı bilgiler ve su kristallerinin durum ve hallerine göre değişen fotoğrafları bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu