ADS

Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, kazalar, kundaklama, hırsızlık vb. Aracın piyasa değerine kadar oluşabilecek her türlü hasarı teminat altına alan bir sigorta türüdür. Eğer sigortanız varsa, aracınızda meydana gelebilecek olası hasarın bedelini sigorta şirketinize havale edin.

İsteğe bağlı bir kara taşıtı sigortası türü olan kasko, sigortalıya ait bir araçta meydana gelebilecek olası maddi hasarların karşılanmasına yardımcı olur. Aşağıdaki durumlarda otomatik sigorta devreye girer.

  • Araçtan araca çarpışma
  • araç çarpması dışındaki çarpması
  • Araç yangını
  • Araç veya araç parçası hırsızlığı

Yukarıdan aşağıya doğru sıralanan durumlar meydana geldiğinde, motosiklet sigortası teminat kapsamına girer. Araç sigortası, poliçede tanımlanan durumlarda büyük meblağlar ödemek zorunda kalmamanızı sağlar ve maddi olarak bir miktar rahatlama sağlar.

Araç Sigortası Sorgulaması Hakkında

Araç sigorta sorgulama sadece TCKN ve plaka numarası ile kasko sorgulama aracını kullanarak kaskonuzun bitiş tarihini ve sigorta şirketini sorgulayabilirsiniz. Bu sayede kasko sigortanız olmasa bile hangi sigorta şirketine sahip olduğunuzu ve sigortanızın bitiş tarihini hızlıca öğrenebilirsiniz. Ayrıca, acentenizin araç sigortanızı karşılayıp karşılamadığını merak edeceksiniz.

Otomatik Sigorta Çevrimiçi Nasıl Alınır?

TC kimlik numaranızı ve plaka numaranız ile kolayca öğrenebileceğiniz sistemler mevcuttur. Böylece 20’den fazla acentende rahatlıkla teklif görebilirsiniz. Anlaştığını sigorta acentesi üzerinden gönderilen kasko teklifi al butonu ile teklifleri kolayca inceleyebilir ve size uygun olan seçeneği satın alabilirsiniz. Satın alma işleminiz tamamlandıktan sonra poliçeniz size hemen gönderilir.

Kredi Kartı ile Online Kasko Sigortası Satın Alabilir miyim?

Sigorta şirketi üzerinden online kasko satın alabilirsiniz. Tüm kartlar ile ödeme yapılmasına bir engel yoktur. Kredi kartı ödemelerinde de kademeli teminat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası fiyatı hesaplanırken aracın marka, model, üretim yılı ve plaka numarası, ehliyetin uzunluğu, kaza yapılıp yapılmadığı ve kişinin mesleği göz önünde bulundurulacaktır. Çarpışma gibi temel teminatlara ek olarak, otomobil sigortası ayrıca sel ve su baskını gibi ek teminatları da içerir. Kasko sigortası oranlarının hesaplanması, seçilen teminat kapsamına ve sigorta şirketin tekliflerine göre değişiklik gösterebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu