ADS

En Kaliteli Markaların Köpek Mamaları Pet İhtiyaçta 

 

Köpekler bilindiği üzere insanlara en yakın hayvanlardan biridir. Hatta en yakın olanı da denilebilir. İnsan canlısı bir hayvandır ve vefası ile bilinir. Evinize alıp beslediğiniz köpeğiniz her zaman size minnet duyacak ve vefasını sevgisi ile gösterecektir. Evinize bir köpek alıp beslemeye başladıysanız, sizi hareketli günlerin beklediğini söylemek, hiç de zor değildir.

Köpeklerin seçimli oldukları kadar, bakımlarının zor olduğunu söylemek mümkündür. Tıpkı insanlar gibi, kişisel temizlik, uyku, beslenme ve eğlence ihtiyaçları vardır. Köpek maması seçimi çok önemlidir. Mama seçiminde köpeklerinin yaşı önemlidir. Yavru köpek maması, yetişkin köpek maması, ıslak ya da kuru mama gibi pek çok çeşidi vardır. Mamaların içerikleri de köpeklerin gelişimi açısından çok önemlidir. Bu yüzden araştırma yapıp, daha sonra almanız daha avantajlı olacaktır.

Köpek Maması NedirNelerden Yapılır?

Köpek maması köpeklerin tüketmesi için özel olarak üretilen besinlerdir. Özel bir formül ile üretilirler. Köpeklerin gelişimi ve sağlığı için mamalar çok önemlidir. Mamalar üretilirken pek çok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Köpeğin yaşı, sağlık durumu, cinsiyeti ve daha birçok detay önemlidir. Mamalar da kullanılan bazı ortak malzemeler vardır.

Et, mısır, buğday, bitkisel yan ürün, şeker, bazı vitamin ve mineraller genel de mamaların hepsinde bulunur. Ek olarak kuzu eti, tavuk eti, ciğer ve er yağı içeren mama seçenekleri de çok fazladır. En iyi köpek maması köpeklerinizin hem sağlığı hem de gelişimi açısından önemlidir. Köpeğin zevkine uygun mama seçmekte çok önemlidir.

Kısırlaştırılmış Köpek Maması Nedir?

Köpekler çoğu zaman ve kısırlaştırılmış olur. Hem dişi hem de erkek köpeklerde bu durum mevcuttur. Kısırlaştırılmış bu hayvanların en önemli sorunu çabuk kilo almaktır. Kısırlaştırma operasyonu sonrasında köpeklerin hareketlerinde bir sınır olur ve bu hareketsizlik sonucunda da köpekler tembelleşir. Bu yüzden yağlı mama verilmesi daha çok hantal olmasına sebep olacağından dolayı, kısırlaştırılmış köpek maması ile beslemek gerekir.

İleride daha fazla sağlık problemi ile karşılaşmamak için, bu konuda hassas davranmak önemlidir. Eğer köpeğinizi kısır ise onlara özel içerisinde genel de tavuk eti olan mamalardan almak son derece avantajlı olacaktır.  Mamaları ayrıca yaş ve kuru olarak da tercih edebilirsiniz. Kuru mamalar klâsik mamalardır. Yaş köpek maması daha yoğun ve içerisinde tavuk eti gibi detaylar bulunan mamalardır. Köpekler daha çok sever.

Köpek Maması Fiyatları

Köpek maması fiyatları değişiklik gösterir. Mama çeşitliliği, markası ve içerikleri birbirinden farklıdır. Mama alırken öncelikle köpeğin sağlık durumu, kısır olup olmadığı, yaşı ve kilosu gibi detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu hususlara dikkat ettikten sonra, köpeğiniz için en iyi olan köpek maması çeşitleri satın alabilir, köpeğinizi son derece mutlu edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu