Güzellik Sırları

Yüzdeki Tüyleri Ortadan Kaldırmak

Yüzdeki Tüyleri Ortadan Kaldırmak İçin Evde Hazırlanabilen Maskeler

Güzellik her ne kadar bakan kişinin gözüyle ilgili olsa yüz güzelliğinin ve pürüzsüz bir cildin herkes tarafından ortak bir güzellik algısı yarattığını söyleyebilmek mümkün. Kadın olmanın git gide zorlaştığı günümüz dünyasınd,a kadınların ortak problemlerinden biri de vücuttaki tüylerdir. Bu tüyler eğer yüzde ise problem büyüktür demektir. Yüzdeki tüyleri giderecek pek çok yöntem olmasına rağmen kadınlar her zaman en zahmetsiz ve en acısız yollardan birini seçecektir.  Tüylenme bazı durumlarda östrojen hormonundaki dengesizlik sonucunda ortaya çıkabilmektir.

Yüzdeki Tüylere Çözüm

Yüzdeki tüylenmeler kadınların özgüvenini yerle bir eden en baş belası konulardan biridir. Yüzdeki tüylerden kurtulabilmek için masrafsız bir şekilde evde hazırlayabileceğiniz maskeleri kullanabilirsiniz. Epilasyon gibi metotlar genellikle çok can yaktığından tercih edilmez. Yüzdeki tüyleri ortadan kaldırmak için evde hazırlanabilen maskelerden biri ballı şekerli maskedir. Aynı oranda bal ve su ile balın 2 katı kadar şekeri karıştırılıp mikrodalgada 30 saniye bekletilir. Yüz bölgesine uygulanabilecek olan bir maske aynı zamanda doğal ağda görevi yaparak yüzdeki kılları kökünden çeker. Bu harika yöntem ile sadece tüylerden değil ölü derinizden de kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tüylenme bazı durumlarda östrojen hormonunuzdaki dengesizlik sonucunda ortaya çıkar. Bilimsel araştırmalar gösterir ki, fito-östrojenler bakımından zengin besinler ile beslenmek, tüyleri azaltmaya yardımcı olabiliyor. Rezene ve keten tohumu bol miktarda fito-östrojen içerir. Eğer tüylenme durumunu hormonal dengesizlikten kaynaklıysa bu yöntem faydalı olacaktır.

Yüzdeki Tüyleri Ortadan Kaldırmak İçin Evde Hazırlanabilen Maskeler

Yüzdeki Tüyleri Ortadan Kaldırmak İçin Evde Hazırlanabilen Maskelerden bir diğeri de lavanta yağı ve çay ağacı yağı ile yapacağınız maskedir. Kullandığınız miktarda ki lavanta yağının 4 katı kadar çay ağacı yağını karıştırarak pamukla cildinize sürebilirsiniz. Bu yöntemin doğal ağda tarzı yöntemlerdendir. En büyük farkı acısız olmasıdır. Lavanta ve çay ağacı yağı ile hem yüzünüzdeki tüyleri azaltıp hem de yüzünüzde doğal bir canlılık oluşmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak Nane çayı da hormon seviyelerini düzenlemeye destek olabildiğinden tüylenmeye karşı bir çözüm olarak değerlendirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu