Güzellik Sırları

Kadınlar İçin Yüz Tipine Uygun Kaş Kontür Teknikleri Nelerdir?

En güzel kaş şekilleri aslında size en çok yakışan kaş şeklidir. Arkadaşınıza yakışan kaş modeli size de uymayabilir. Bu nedenle öncelikle tarzınıza ve yüz şeklinize uygun kaş modelini bulmalı, ardından kaşlarınızı alıp şekillendirmeye başlamalısınız. Çekici kaş şekillerinden hoşlanıyorsanız kavisli kaş modelleri sizin için doğru seçimdir. Ters kaş modeli size taze ve feminen bir görünüm kazandırır.

Kalın, doğal kaş modellerinden hoşlanıyorsanız, kaşlarınızı kavisli yerine daha düz şekillendirmeli, sadece kaşların etrafına dağılmış kılları toplamalısınız. Kaş şekilleri arasında en moda olanı doğal kaşlar! Son yıllarda oldukça popüler hale gelen doğal kaşlar, kadınlara daha genç ve modern bir görünüm kazandırmaktadır.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yuvarlak yüzler hafif açılı ve keskin açılı kaş modellerini tercih edebilir. Bu, yüz şekline biraz daha tanım katacaktır. Yuvarlak kemik yapısına sahip ve köşeleri olmayan bu yüz şeklinin sahipleri de kontür tekniğine ihtiyaç duyar. Ayrıca bunun için kaşlar mükemmel bir araçtır. Kaş renginden bir veya iki ton daha açık olan bir kaş kalemi, kaşlara daha fazla hareket katacaktır. Kaşlarınızı doldurmak ve biraz daha kalın görünmesini sağlamak için ince uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı doldururken daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalp Yüz İçin Uygun Kaş Modelleri

Ne yazık ki, gür, gür kaşlara yönelik mevcut eğilim, kalp şeklinde bir yüze sahip insanlar için en iyi seçenek değildir. Bu yüz tipi küçük bir çene şeklindedir. Yüzün üst kısmı zaten geniş olduğu için kalın kaşlara sahip model bu kısmı daha da geniş gösteri. Bu yüzden kaşlarınızı kontrol altında tutmaya çalışmak, küçük çene bölgesini bile düzeltmeye yardımcı olabilir.

Kalp şeklinde yüze sahip olanların kaşlarını kaş farı veya kaş pomadı ile doldurmalarını öneririz. Kaşları yerleştirdikten sonra kaşların şeklini daha iyi göstermek için kaşları doldurmak iyi bir fikirdir. Kaş fırçası kullanın ve kaşları yukarı doğru tarayın.

Oval Yüz İçin Uygun Kaş Modelleri

Oval yüzler dengeli bir kaş şekline ihtiyaç duyar. Pürüzsüz, doğal olarak eğimli kaşlara sahip olduğunuzdan emin olun. Kaşlarınızın ilk kısımlarını belirginleştirebilir ve geri kalanı için kalın bir kaş deseni seçebilirsiniz. Gür, “inatçı” kaşlar bu tip bir yüzle çok iyi gider.

Doğal, kalın kaşların gün boyu dökülmemesi çok önemlidir. Sürekli düşen kaşlar gözlerinizi düşük ve yorgun gösterir. Kaşlarınızı gün boyu düz tutmak için kaşlarınızı yukarı doğru fırçalamalısınız.

Kare Yüz İçin Uygun Kaş Modelleri

Kare bir yüz hattına sahip olanlar kaş kaldırmanın püf noktalarını iyi bilmelidir. Yüzünüz keskin hatlara sahip olduğu için hafif yuvarlak kaşlar kullanarak dengelemelisiniz. Kaşların doğal kıvrımını koruyun ve yukarı doğru tarayın. Gökkuşağı gibi görünmemesi için çok fazla almamaya dikkat edin. Doğal kaş modelleri bu sene çok revaçtadır, bu yüzden kaşlarınıza kavis verirken çok dikkatli olmalısınız.

Uzun Yüz İçin Uygun Kaş Modelleri

Kaş modelleri uzun yüzler için çok hassas bir konu olabilir. Uzatılmış yüzünüzü yatay bir şekille dengelemek önemlidir. Kaşlarınız da bunun için ideal bir araçtır. Düz bir şekil oluşturarak ve kaşın ucunu gözün dış köşesinin biraz gerisinde tutarak dengeli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu