Güzellik Sırları

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler nelerdir? Günümüz kültüründe, doğumdan sadece birkaç ay sonra anlaşılmaz bir şekilde ince görünen ünlülerin resimleriyle bombardımana tutuluyoruz. Bu, ” anne estetiği ” adı verilen prosedürler dizisine yönelik talebin artmasına neden oldu.

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenlerde popüler inanışın aksine, annelik estetiği hastaları doğumdan sadece haftalar veya aylar sonra bebek öncesi hallerine döndüremez. Hem hamilelik hem de doğumun vücudunuz üzerinde büyük bir stres oluşturduğunu ve bu nedenle kısa süre sonra ameliyat olmanızın tehlikeli olacağını unutmamalısınız. Herhangi bir saygın plastik cerrah, invaziv plastik cerrahi yaptırmadan önce doğum yaptıktan sonra en az altı ay beklemenizi isteyecektir. Bu, karın germeden önce karın dokunuzun tamamen iyileşmesi için bir şans verecektir.

Peki, o zaman bazı ünlüler doğum yaptıktan sonra nasıl bu kadar hızlı şekilleniyor? Birkaç farklı strateji kullanırlar. Her şeyden önce, hamilelik esnasında kişisel antrenörler ve beslenme uzmanları ile çalışma eğilimindedirler. Sağlıklı bir diyet yiyerek ve güvenli ışıkta egzersiz yaparak, ilk etapta kiloların birikmesini önlerler (yani, hızlı kilo vermelerinin çoğu, doğumdan sonra hormon kaynaklı şişkinlik azaldığından sadece “su ağırlığı” kaybıdır). Aynısını yapmanızı öneririz; birçok insan hamile kalmayı genellikle “yasak” yiyecekleri aşırı yeme fırsatı olarak görür, ancak bu hamilelikle ilişkili estetik sorunları daha da kötüleştirir. Hamilelik sırasında ne kadar fazla yağ alırsanız, daha sonra o kadar fazla kilo vermeniz gerekecektir. İkincisi, ünlülerin çoğu emzirmenin muazzam miktarda kalori yaktığının farkındadır. Mama kullanmak yerine sadece bebeğinizi emzirmek, hamilelik sırasında aldığınız ek kiloların bir kısmını yok etmenize yardımcı olabilir. Son olarak, ünlüler doğumdan sonra iyileşirken eğitmenleriyle yakın çalışma eğilimindedir. Vücutlarına zarar vermeden yavaş yavaş düzenli egzersize nasıl geri dönecekleri konusunda yönlendirilirler.

Anne Estetiğinin Ne Yaptığını Anlamak

Karın germe, hasarlı karın kasları sorununu çözmenin tek yoludur. Hiçbir egzersiz onları normal şekilde işlev görmelerini sağlayacak kadar güçlendirmez. Bunun yerine hastanın, bölgenin düzgün bir şekilde iyileşebilmesi için karın kaslarının bölümleri arasındaki yırtık dokuyu birbirine dikmesi için bir cerraha ihtiyacı vardır.

Göğüslerde ve vajinada meydana gelen sorunları gidermek için anne estetiği de gereklidir. Bazı kadınlar emzirmeden sonra meme hacminde kayıp yaşarlar (özellikle bunu birden fazla yaparlarsa) ve meme sarkması yaygındır. Aynı şekilde labia derisi de doğum sırasında gerilebilir ve deforme olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu