Güzellik Sırları

Olgun Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

 

Olgun kadınlar için makyaj tüyolarında Reagan, hyaluronik asit, C vitamini ve antioksidanlar gibi iyi bilinen dolgu malzemelerinin yanı sıra astar ve kapatıcıların kullanılmasını önerir.

Pudra, ince çizgilere ve kırışıklıklara yerleşerek onları daha belirgin hale getirebilir. Bunu önlemek için hafif bir dokunuşla sönümleme yardımcı olabilir. Eğer gevşek pudra gibi ürünleri seviyorsanız ince öğütülmüş sıvıları ve kremleri tercih edebilirsiniz. Sıkıştırılmış pudra için aynı şekil seçilebilir.

Kremsi Dokuyu Deneyin!

Bu özellikle elmacık kemikleri, burun köprüsü ve kaşların üstü için geçerlidir. Olgun cilt yüzeyine genç bir ışıltı kazandırmak için genellikle kuruluk veya elastikiyet kaybı sorunlarını hafifletmek için kremsi yumuşatıcı ürünler önerir. Bu, fondöten ve kapatıcı için açık bir son gibi görünse de bu felsefeyi allık ve hatta göz farı gibi kontur ürünlerine de uygulayabilirsiniz.

Cildinizdeki Yağları Kucaklayın!

Daha yaşlı cilt kuru olma eğilimindedir, ancak cilt tipinden bağımsız olarak yeni yağlar üretebilir ve bunları kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bu yüzden yüzünüzü çok fazla pudra, mat ürünler veya kurutma kağıtları ile matlaştırmaya kalkışmayın. Crimson, “Yağlı cildine sarıl” diyor. “Cildinizdeki doğal yağ arkadaşınız olabilir ve size doğal bir ışıltı verir.”

İyi Bir Allık Sürün;

Yaşlanmanın bazı faydaları vardır, ancak doğal parlaklığınızı kaybetmek bunlardan biri değildir. Bunu geri almanın hızlı bir yolu: allık. Mükemmel allık rengini seçmek, makyaj görünümünüzü gerçekten tamamlayabilir ve verdiğiniz gölge, hızlı bir uygulama ile cildinizin çok daha parlak görünmesini sağlayabilir. Kremsi yumuşatıcı ürünlerin genellikle daha olgun cilt tiplerinde daha iyi çalıştığını unutmayın. Neyse ki güzel bir kremle cildinize hafif bir kızarıklık vermenizde bir sakınca yok. Renklere gelince: Orta ve koyu ten tonları için en iyi seçenek olarak erik, çilek ve kırmızıları önerilir.

Kaşlarınızı Unutmayın!

Çoğu kadının saçı yaşla birlikte incelme ve hafifleme eğilimindedir ve bu kaşlar için geçerlidir. Kaşlarınızın yüzünüzü çerçevelediğini duymuş olabilirsiniz, bu yüzden onları bakımlı tutmak önemlidir. Çok dolgun kaşlarınız yoksa, doldurabilen ve son dokunuşu ekleyen ürünlerden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu