ADS

En Sevilen Dijital Oyunlar

İçerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde maalesef evde oldukça fazla zaman geçirmek zorunda kaldık. Hal böyle olunca elektronik cihazları kullanım sürelerimiz de artmış vaziyette. Tabii bu durumdan çocuklarımız da nasibini alıyor. Onlar da evde sıkıldıkları için tablet ve telefonlara sarılıyorlar.

En Güzel Dijital Oyunlar

 

Peki, telefonda çoğunlukla ne yapıyorsunuz? Sosyal mecralar belki de en fazla zamanınızı alan bölümdür. Ama oyun oynayan o kadar fazla insan var ki, hiç de azımsanmayacak derecede. Bizler de bu oyun sevdalıları için hem yetişkinlerin hem de çocuklarınızın oynayabileceği Store uygulamalarından indirilen en güzel oyunlar listesi yaptık. Eminiz ki sizin de ilginizi çekecek bu uygulamalara bir göz atalım.

Trivia Crack

 

2013 yılında, Etermax tarafından piyasaya sürülen bu oyun, yaklaşık 10 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Oyunun temel mantığı çok basit. Size sorulan sorulara doğru cevaplar verdiğiniz taktirde rakibinize üstünlük sağlıyorsunuz. Bu üstünlükten 6 karakteri de toplayabilirseniz, oyun sizin oluyor. Bilim, sanat, tarih, spor, eğlence ve coğrafya kategorilerinin bulunduğu bir çarkı döndürüyor, hangi alanda soru gelirse cevaplıyorsunuz. Eğer 3 soruya doğru cevap verirseniz bir taç kazanıyorsunuz. Bu tacı hak etmek için de seçtiğiniz bir kategori tacı sorusuna doğru cevap vermelisiniz. Tüm platformlarda bulunan Trivia Crack oyununu, tüm kullanıcılara karşı oynayabileceğiniz gibi, arkadaşlarınıza da meydan okuyabilirsiniz.

Gri Ceviz

Uygulamanın içeriği Halıcı Yazılım şirketi tarafından yapıldı. Uygulamanın baş mimarı Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı. Çocuklarınızın güvenle oynayabileceği bu oyun, belirli bir seviyeye kadar ücretsiz. Eğer çocuğunuz ve siz bu oyunu beğenirseniz 50 TL karşılığında oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Öğretmenler Mebbis şifresi kullanarak uygulamanın tamamına erişebiliyorlar. Ayrıca Gri Ceviz’de gün aşırı farklı bulmacalar oluyor. Oyun hem Android hem de IOS Store uygulamalarından indirilebilir.

 

Kelimelik

Dünya’yı kasıp kavuran ve hiç eskimeyen bir aile oyunu olan Scrabble oyununu bilirsiniz. Kelimelik oyununda da size verilen harflerden kelime oluşturuyorsunuz. Oyunun başlıca kuralları arasında kelimelerin birbirinin devamı niteliğinde olması var. Rakibinizin oluşturduğu bir kelimeye harf ekleyerek de yeni bir sözcük bulabilirsiniz. Burada önemli olan harflerin ve karelerde yer alan kat puanları. Dünya üzerindeki tüm oyuncularla oynayabileceğiniz gibi, ebeveynlerinizle de bu oyunu Google Play Store ve App Store uygulamalarından indirerek de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

MentalUp

Sırada 3 ila 15 yaş arasındaki çocuklarınızın hem öğrenip hem de eğlenceli vakit geçirebileceği bir uygulama var. Kullanıcılardan tam not alan MentalUp, çocuğunuzun görsel ve işitsel zekasını geliştirmekle kalmayıp dikkat, koordinasyon gibi becerilerinin artmasını sağlıyor. Pedagojik Ürün Sertifikasına sahip olan bu uygulamayı telefon ve tabletlerinizin Store uygulamasından indirebileceğiniz gibi bilgisayarınızın internet tarayıcından www.mentalup.net adresinden de ulaşabilirsiniz.

Paperama

Origami sanatını hiç duydunuz mu? Peki, ilkokulda kâğıttan uçak yapıp birbirinize attığınız, gemi yaparak suda yüzdürdüğünüz zamanları hatırladınız mı? İşte origami sanatının mobil versiyonu olarak tasarlanan oyunun adı, Paperama. Tabii dijital evren, gerçek kağıdın yerini tutmaz, ama bu sanatı öğrenmeniz için birebir. Eğer çocuğunuzun arası origami sanatı ile iyiyse bu uygulamaya bayılacak. Zeka geliştirmeyi amaçlayan Paperama uygulamasını mobil cihazınıza indirin ve kağıt katlayarak keyifli zaman geçirin.

Bil ve Fethet

Bil ve Fethet oyunu, eski zaman temalı olarak tasarlanmış. Ama, Osmanlı temalı bu oyunun soruları güncel. Tarihten bilime, matematikten coğrafyaya binlerce soru ile içeriği zenginleştirilen Bil ve Fethet, rakibinizin alanını işgal etmenizle sonlanıyor. Bir harita üzerinden bölge seçmekle başlıyorsunuz. Ardından sorulara doğru cevap vererek rakibinizin kalesini almaya çalışıyorsunuz. Birden çok oyuncunun oynayabileceği bu eşsiz oyunu oynamak için daha ne bekliyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu