Sağlık Haberleri

Karnı ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz Hareketleri

 

Belli bölgelerde oluşan bölgesel yağlanmaların asıl sebepleri beslenme alışkanlığımızdır.  Sizlerde evde yapacağınız karnı ve bacakları forma sokan egzersiz hareketleri ile bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Karnı ve bacakları forma sokan egzersiz hareketleri yaparak ideal bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Evde kendiniz için ayıracağınız 15 dakikalık vücut egzersizleri ile bacaklarınız ve karın bölgenizdeki yağların eridiğini ve forma girdiğini göreceksiniz. Ancak bununla birlikte bol sıvı tüketmeyi de unutmamalısınız. Sizlere sunacağımız egzersiz hareketlerini denemek ister misiniz? Buyurun o halde başlayalım.

Kalça Kaldırma Hareketi (Köprü Hareketi)

Kalçalarınızı sıkılaştırmak için ve fazla yağlardan kurtulmak için yapılan egzersizlerden biri de köprü hareketidir. Sırt üstü yatarak ayaklarınız sabit yere basacak şekilde durun. Ve kalçanızı yukarı kaldırın. 3-4 saniye yukarıda tutun. Bu hareketi 10 kere yapmaya çalışın. Kalçalarınızı sıkılaşacaktır.

Yan Bacak Açma Hareketi

Yere uzanın ve bacaklarınızın düz olmasına dikkat edin. Bir bacağınız havada iken diğeri yerde olacak şekilde bir sağ bir sol bacağınızı kaldırıp indirin. Bu hareketi 12 kez yapın. Bu hareketiniz sıkı bir bacağa sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bacak Çekme Hareketi

Sırt üstü yere uzanın. Şimdi iki bacaklarınızı bükün ve karnınıza çekin. Sonra öne uzatın. Bu bacak çekme hareketini 15 kez tekrarlayın. Karın bölgenizde ki yağlar eriyerek kas haline dönüşecektir.

Çifte Atma Hareketi

Şimdi yere yüz üstü emekler bir şekilde pozisyonunuzu alın. Şimdi bir bacağınız düz uzatın diğerini de emekler pozisyonunda kalmasına devam edin. Aynı hareketi diğer bacağınızla yapın. Bu hareketi de 10 kez yapın. Bu hareket arka bacak kaslarınızı ve kalçanızı hareketini etkili bir şekilde çalıştırmaktadır.

Makas Hareketi

Sırtı üstü yere uzanın belinizin altına ellerinizi iyice yerleştirin. Şimdi bir bacağınızı yukarı kaldırın diğer bacağınız yerde kalacak şekilde indirip kaldırın. Tıpkı bir makas gibi bacaklarınızın birini kaldırın diğerini indirin. Bu hareketi yaptığınızda yanma hissi olacaktır. Korkmayın. Ancak kendinizi çok zorlamayın. 12-15 kez bu hareketi yapın. Bu egzersizi yaparken karnınızı sıkmaya gayret edin. Karın kaslarınız ve iç bacak kaslarınız harekete geçecek ve hızla çalışacak.

Bu yaptığınız fitness ve pilates hareketleri ile karın bölgesinde ve bacaklarınızda daha ideal bir forma ulaşacaksınız. Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda çok büyük değişimlere şahit olacaksınız. Karnı ve bacakları forma sokan egzersiz hareketlerinin beraberinde dengeli beslenme, bol su tüketimi ile istediğiniz vücut formunuza ulaşacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu