Aile Olmak

Mutlu Bir Cinsel Hayat Ve Orgazm Olmak İçin Öneriler

Orgazm etkili bir cinsel uyarılma ile vücuttaki tüm kasların kasılması ve rahatlama halidir. Erkeklerin orgazm olması kadınlara göre daha kolay görülebilirken, kadınların orgazm olması daha zor ve uzun sürebilir. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda kadınların sadece yüzde 10’unun orgazm oldukları saptanmıştır. Buda gerçekten çok düşük bir orandır. Orgazm sırasında Endorfin adı verilen hormonlar kan dolaşımına salınır ve bu da yoğun zevk ve rahatlamaya sebep olur.

Kolay Orgazm Olmak İçin Öneriler

Öncelikle beyniniz tamamen boş olmalıdır, dolu ve kaygılı bir beyin orgazm olmanız yönünde size engel olacak birinci etkendir. Bunun için kaygılarınızı kıyafetleriniz gibi bir tarafa bırakın ve orgazm olmaya odaklanın. Kendi başınıza deneyip sizi neyin etkilediğini neyin heyecanlandırdığını bulabilir ya da bunun için partnerinizden de yardım alabilirsiniz. Bu konuda eller büyük rol oynar. Özellikle klitoris kadınların boşalmasında en etkili rol oynayan yerinizdir. Ona dokunmaktan çekinmeyin.

Partner İle Açık İletişim

Sonraki etken tabi ki partnerinizdir. Kadınların boşalması erkekler kadar kolay ve hızlı olmadığından, partneriniz kendi orgazm olduktan sonra bir yorgunluk ve rahatlama hissedip sizi beklemek istemeyebilir. Ona sizin de rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuzu açıkça belirtebilir, orgazm sürenizi zamanla birbirinize orantılı ayarlamaya çalışabilirsiniz. Bu konuda isteklerinizi belirtmekten asla çekinmeyin, bu gayet doğal ve hakkınız olan bir konudur. Anlayışlı davranan bir partner her zaman kaygılarınızı kolay yenmenize, beyninizi çabuk boşaltmanıza ve daha hızlı rahatlamanıza olanak sağlayacaktır.

Rahat Ve Etkili Pozisyon 

Sonraki adım pozisyonunuz. Rahat olmadığınız bir pozisyon hem orgazm olmanızı zorlaştıracak hem de ilişkiden keyif almanıza engel olacaktır. Bunun için size en uygun ve en çok hazzı hissettiğiniz pozisyonu partnerinize söyleyip rahatlamak için o pozisyonda devam edebilirsiniz. Düzenli nefes almayı da asla unutmamalısınız; kasılmış bir şekilde nefesinizi tutup kaygı içerisinde asla orgazma ulaşamazsınız. Rahat ve düzenli nefesler uygun pozisyon ve boş beyin işinizi görecektir. Bu süreçte içinizden geldiği gibi davranmak ve çekinmemek gereklidir.

Son olarak kendi kendinizi uyarabilir ya da hassas olduğunuz bölgelerde gezmesi için partnerinizi yönlendirebilirsiniz; göğüs uçları bunlardan bir tanesidir. Onun dışında klitorisinizle ilgilenmeniz de orgazmı hızlandıracaktır. Etkili sözler söylemekten ve duymaktan çekinmeyin. Dünya’nın en doğal olayını gerçekleştirirken tabi ki en doğal halinizde olmalısınız ve içinizden geldiği gibi davranıp konuşabilirsiniz. İletişim kurarak bir işi devam ettirmek her zaman iyidir. Hareketsiz durmayın ve kendinizi de partnerinizi de yönlendirin. Kadınlar genelde hareketsiz kalarak her şeyi partnerlerinden beklerler. Böyle yapmayın, bir miktar hareket partnerinizinde hoşuna gidecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu