Aklınızda Bulunsun

Kurye Mama İle Pet Shop Ürünlerinde Köpek Tasması ve Kedi kumları

İnsanın en iyi dostu olan hayvanlar, vahşi ve evcil olarak ikiye ayrılır. Evcil hayvanlar bugün tüm dünyada pek çok hayvan sever tarafından ilgi görmektedir. Bu güzel canlıların dostluğu bize yalnızlığımızı unutturuyor. Ağzı ve dili olmayan bu hoş varlıklarla ilgilenmek, insanlarla ilgilenmekten çok da farklı değildir. Hayvanların yiyecek gibi ihtiyaçları olduğu gibi banyo yapma, barınma, oyun oynama gibi farklı ihtiyaçları da vardır. Hayvan dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için pet shopta gerekli tüm ekipmanlar bulunmaktadır. Pet Shop mağazası, bakılabilecek her tür evcil hayvan için gerekli tüm araç ve gereçleri satan bir işletmedir.

 

Kedi Kumu Ne İşe Yarar? Nasıl Seçilir?
Küçük kedi dostlarınız için evde bulundurmanız gereken kedi bakım ürünleri bulunmaktadır. Kedi kumu bunlardan biridir. Birçok evcil kedi kumu sunan pet shop bulunduğu için kedi kumu seçiminin yeni kedi sahipleri için oldukça zor bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Kedi kumu genellikle bentonit, sepiolit ve diatomit madenlerinden yapılan kedi ürünleridir.
Kedi kumu, küçük arkadaşınızın hijyenik bir ortamda bakım ihtiyaçlarını güvenle karşılayabilmesi için bulundurulması gereklidir. Kedilerin daha iyi tuvalet alışkanlığına sahip olması ve daha hijyenik bir ortama sahip olması için olmazsa olmaz olan kedi kumu, farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretilmektedir. 1940’lı yıllarda emici kilin ilk kullanımıyla yaygınlaşan kedi kumu , günümüzde her kedi evinin olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Kedi Kumu Fiyatları Nasıldır?
Kedi kumu fiyatları çok değişken olduğu için öncelikle kedi kumunun özelliklerine göz atarak bütçenize uygun olanı seçmelisiniz. Aslında, hangi kumu seçerseniz seçin, son kararı kedi verecektir. Bu nedenle uygun fiyatlı bir kedi kumu seçerek başlarsanız, kedinizin tercih ve isteklerine göre daha sonra gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Çünkü kum seçerken kedinin mizacı çok önemlidir. Örneğin kazımayı çok seven bir kediyse kesinlikle tozsuz bir kedi kumu seçmelisiniz. Kediniz sık sık tuvalete gidiyorsa, patilerinin zarar görmemesi için tozsuz fakat ince taneli bir kedi kumu seçmelisiniz.

 

Köpek Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Köpekler için en iyi ve en uygun olanı seçmek çok çalışma gerektirir. Köpeğin mamasından bakım ürünlerine kadar birçok araştırma ve detaylı araştırma yapılmalıdır. Elbette onlara en iyiyi sunmak da sorumlulukların bir parçasıdır. Köpekler için mama çok önemlidir ama onlar için mamanın yanı sıra bir diğer önemli konu da köpek tasmasıdır.

Bir köpek tasması seçerken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, köpeğin türü, ağırlığı ve boyutu olmalıdır. Her cins için hemen hemen her boyutta köpek tasmaları bulunur. Büyük cins köpekler için tasarlanmış tasma, küçük bir köpek için uygun değildir veya eğitemezsiniz. Aynı şekilde küçük köpekler için tasarlanmış tasma ile büyük bir köpeği gezdirmek de uygun değildir. Böyle bir durumda köpeği dizginlemek için morfolojisine uygun bir köpek tasması satın almak çok daha doğru olmaktadır. Aynı zamanda köpeğe tasma seçerken de kullanım amacına uygun tasma seçilmelidir. Köpek tasmaları genellikle köpekleri eğitmek ve gezdirmek için kullanılır. Bu durumda köpek tasması önemli bir aksesuardır.

 

Köpek Tasması Neden Önemlidir?
Köpek tasması köpeğinizi eğitmeyi kolaylaştırır. Yapmaması gereken eylemlerle onu engelleyebilirsiniz ve köpeğinizin siz dışarıdayken bu eylemleri tekrar etmeyeceğinin farkında olur. Köpeğinize bir tasma takarak ve yürümesine izin vererek tehlikeden korumayı sağlar. Örneğin, yolda herhangi bir çukurla karşılaşmasında, köpeğinizin düşmesini engelleyebilirsiniz. Bir köpek tasmasının fiyatı, boyutuna, şekline ve malzemesine bağlı olmaktadır. Köpek ve kedi ürünleri almak için güvenle Kurye Mama sitesinden alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu