Hamilelik Dönemi

Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme

Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme

 

Yüzde yüz cinsiyet belirleme testi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Yapılacak testlerle ilgili tüm detayları internet adresimizde sizlere sunuyoruz. Yazımızda bulunan testler en çok kullanılan testlerden bir tanesidir. Hamilelik sürecinde en çok merak konulardan bir tanesi bebeğin cinsiyetidir. Ebeveynler, bebeklerinin hangi cinsiyette olacağını daha önceden bilmek ister. Cinsiyet belirleme ultrasonda görülebiliyor. Ancak cinsiyeti öğrenmek için belirli bir haftanın geçmesi gerekiyor. Bebeğinizin cinsiyetini daha erkenden öğrenmek isterseniz bazı yöntemler bulunuyor. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için neler yapabilirsiniz. Bebeğim kız mı olacak yoksa erkek mi? Bu soruların tüm detaylarını elinizin altına getiriyoruz. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için yapılacak en kesin yöntem ultrasındır. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için çeşitli bazı yollar yer alıyor. Yüzde yüz cinsiyet belirleme net olarak ultrasonda ortaya çıkıyor. Bunun dışında uygulanan diğer yöntemler daha az kesinlik içeriyor. Evde yapılacak yüzde yüz cinsiyet belirleme testleri de bazı konular hakkında sizlere detay verebiliyor. İnternet adresimiz üzerinde bebek cinsiyetini belirleme konusunda en etkili testleri sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Bu testleri evinizde güvenle uygulayabilirsiniz.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Yüzde yüz cinsiyet belirleme işleminde zaman önemlidir. Normal şartlarda bebeğin cinsiyeti hamileliğin başlangıcında belli olmaktadır. XX kromozomu kız, XY kromozomu bebeğin erkek olacağını gösterir. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için ultrasonda bebeğin cinsel organı incelenir. Bebeğin cinsiyeti gebeliğin dördüncü ayından itibaren öğrenilir. Yüzde yüz cinsiyet belirleme işleminde hatasız sonuç için ultrason muayenesi yapılmalıdır.

Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Yüzde yüz cinsiyet belirleme için sitemiz tarafından hazırlanan listeye bakarak çocuğunuzun cinsiyeti hakkında bazı detayları öğrenebilirsiniz.

 • Ekşi ya da tuzlu yiyecekleri aşermek,
 • Karnın sivri şekilde çıkması,
 • El bölgesinde kuruluk,
 • Sabah bulantılarının az olması,
 • Ayak bölgesinde üşüme,
 • Bacak tüylerinin hızlı uzaması
 • Süt ürünlerine karşı istek duymak,
 • Meme uçlarının kararmaya başlaması,
 • İdrarın açık sarı olması,
 • Hamilelikte baş ağrısı

Yüzde yüz cinsiyet belirleme listesinde bu sorunları sıklıkla görüyorsanız bebeğin cinsiyetinin erkek olduğundan bahsedebiliriz.

Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Yüzde yüz cinsiyet belirleme için alt tarafta yer alan belirtiler bebeğin kız olacağına işarettir;

 • Karın şeklinin yassı olması,
 • İdrarın koyu olması,
 • Basenlerden kilo almak,
 • Tatlı gıdalar aşermek,
 • Ciltte sivilce çıkması,
 • Sürekli mide bulantısı

Yüzde yüz cinsiyet belirleme yönteminde kız bebek belirtileri bu şekildedir. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Karbonatla Cinsiyet Belirleme Nasıl Yapılır?

Karbonatla cinsiyet belirleme yöntemi birçok kişi tarafından kullanılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsanız iki yemek kaşığı karbonata idrarınızı koyun. Çok fazla kabarcık ortaya çıkarsa bebeğinizin cinsiyeti erkektir.

Lavabo Açıcıyla Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Yüzde yüz cinsiyet belirleme de lavabo açıcı etkili mi? Lavabo açıcının üzerine idrarınızı koyun. Eğer bu bölgede çok fazla köpük birikiyorsa bebeğinizin erkek olma ihtimali yüksektir. Lavabo açıcıyı bardağa koyduğunuz zaman en az 15 saniye beklemeniz gerekir.

Sütle Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Garantili tek cinsiyet belirleme yöntemi ultrasondur. Çocuklarının cinsiyetini erkenden öğrenmek isteyenler süt ile cinsiyet testi gerçekleştirebiliyor. Süt ile cinsiyet tahmini nasıl yapılıyor? Göğüsten akan süt suya koyulduğu zaman suyun üzerinde kalıyorsa bebeğin erkek olacağını söyleyebiliriz.

Cinsiyet Belirlemede Hangi Bilimsel Yöntemler Kullanılır?

Bilimsel yollarda bebeklerin cinsiyetleri öğrenilebiliyor. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için bilimsel yöntemler şu şekildedir.

 • Preimplantation Genetic Diognosis
 • Selnas,
 • Microsoft cinsiyet belirleme yöntemi
 • O+12 cinsiyet belirleme yöntemi

Jonas yöntemi cinsiyet belirleme yöntemi

Bu yöntemlerden cinsiyet belirlemede sizlere etkili sonuçlar vermektedir.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

Kadınlar tarafından yüzde yüz cinsiyet belirlemede en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Hamile kadının yaşıyla gebe kaldığı ay hangi kutucukta bir araya geliyorsa buna göre cinsiyet tahmini gerçekleştirilir.

PGT Yöntemiyle Cinsiyet Belirleme

Yüzde yüz cinsiyet belirleme işlemlerinden bir tanesi de PGT yöntemidir. Bu yöntemde kadının yumurtalıkları çeşitli ilaçlarla uyarılır. Bu işlemle yumurta üretimi artırılır. Yumurtalar belirli bir süre sonra olgun hale geldiği zaman kadının vajinasından yumurtalar toplanır. Laboratuvar ortamında, spermler ile döllenen embriyodan kromozom yapısına bakılıyor. Bu yöntem bizlere cinsiyet konusunda kesin sonuç veriyor.

Yumurtlama Gününe Göre Cinsiyet Belirleme

Yumurtlama gününe göre de cinsiyet belirlenebiliyor. Bu yöntemi uygulamak için hastanın adet döngüsünün düzenli olması gerekiyor. Böylece yumurtlamanın hangi gün olacağı önceden tahmin edilebiliyor.  Yüzde yüz cinsiyet belirlemek için tam yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girmek erkek çocuk olasılığını arttırmaktadır. Ancak bu uygulama kesin bir sonuç vermemektedir.

Diyetle Cinsiyet Belirleme

Diyetle yüzde yüz cinsiyet belirleme uygulamasında ana konu tükettiğimiz gıdaların PH değerine göre hareket etmektedir. Erkek bebekler daha çok bazik ortamı tercih ederken, kız bebekler asidik ortamı tercih eder. Bu özelliğe sahip gıdaları tüketerek bebeklerinizin cinsiyetinde belirleyici bir rol oynayabilirsiniz. Bu tür özel diyetleri uygularken mutlaka diyetisyenden destek almanız gerekir.

Vajinal Duş Yöntemi

Vajinal duş yöntemi de yüzde yüz cinsiyet belirleme de kullanılmaktadır. Y kromozomu içeren sperm asidik, X kromozomu içeren sperm bazik ortamı tercih eder. Erkek çocuk isteyenler vajina içerisini bazik bir solüsyonla kız çocuk isteyenler asidik bir solüsyonla yıkayabilir. Ancak bu yöntemi uygularken mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Tüp Bebek İle Cinsiyet Belirleme

Yüzde yüz cinsiyet belirleme de tüp bebek yöntemi de sıklıkla kullanılır. Tüp bebek uygulamasında hem cinsiyeti belirlenmiş embriyolar rahim içine yerleştirilir. Ülkemizde bu yöntem yasal olarak uygulanmamaktadır. Yüzde yüz cinsiyet belirleme amacıyla bu hizmet ne yazık ki verilmez. Yurtdışında ise bu yöntem kullanılmaktadır. Bebeklerin cinsiyetini önceden yüzde yüz cinsiyet belirleme yöntemi ile öğrenmek isteyenler bu uygulamadan yararlanabilir. Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için 16. Haftayı beklemek gerekir. Ultrason ile cinsiyet kolayca görülebilir.

Bebek Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılıyor?

Bebeklerinin cinsiyeti hakkında sabırsız olan aileler internet üzerinde hangi test yöntemlerinin bulunduğunu inceliyor. Evde cinsiyet belirleme testi ile sizde yüzeysel bir sonuç alabilirsiniz. Yüzde yüz cinsiyet belirleme yöntemlerinde ilk haftalarda net bir sonuç alamazsınız. Yaklaşık olarak 15 hafta sonra organların oluşması sonrasında cinsiyette kesin olarak belirlenir.

Yüzde Yüz Bebek Cinsiyeti Belirleme Nasıl Yapılır?

Vajinal ultrason cinsiyet belirlemede sizlere net bir sonuç verir. Ultrason dışında amniyon sıvısı ve kromozom incelemesi de bu konuda yardımcı olabilir. Yüzde yüz cinsiyet belirleme testinde en sağlıklı yöntem ultrason incelemesidir.

Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme Gerçekten Mümkün Mü?

Birçok kişi evinde geleneksel yöntemlerle cinsiyet belirlemeye çalışıyor. Ancak bu yöntemler sizlere doğru bir sonuç veremiyor. Bebeklerin cinsiyetini tahmin edebilmek için mutlaka ultrason grafiği üzerinden yorum almak gerekir. Doktor tarafından yapılan test sonucunda cinsiyeti tam olarak aktarılacaktır. Erkek ya da kız bebekler için farklı görüntü sonuçları elde edebilir. Yüzde yüz tutan cinsiyet tahmini sadece bu şekilde gerçekleştirilir.

Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Yüzde yüz cinsiyet belirleme için evde kullanılabilecek bazı özel testler bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak yüzeysel sonuçlar alabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinde cinsiyet belirleme yöntemleri konusunda bilgileri sizlerle bir araya getirdik. Yazımızda yer alan yöntemlerin kesin sonuç vermeyeceğini bilmeniz gerekir. Bebeklerinizin cinsiyetini öğrenmek isterseniz yurtdışında cinsiyet belirleme testleri bulunuyor. Bu testler gebeliğin sekizinci haftasında uygulanıyor. Anneden kan alınarak bebeğin cinsiyeti tahmin ediliyor. Yapılan DNA testleridir. Hastalarda kit içerisine kanını damlatıp, laboratuvara gönderir. Ülkemizde bu test programı yapılmamaktadır. Sizde yüzde yüz cinsiyet belirleme testlerini kullanarak bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. İnternet adresimizde bulunan testler aileler tarafından en çok uygulanan yöntemlerdir. Aklınıza yatan yöntemleri kullanarak bebeklerinizin cinsiyeti hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynak: https://anneysek.com/yuzde-yuz-cinsiyet-belirleme/

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu