Kadın Dünyası

Kadın mı Erkek mi Daha Hızlı Âşık Olur! İşte Bilimsel Kanıtı 

Dünya var olduğu sürece kadın ve  erkek arasında da çok fark olacaktır. Bunun asıl sebebi, iki bireyinde farklı yapılardan kaynaklı olmasıdır. Örneğin bir kadın araba sürerken panik yapabilir. Ama erkek araba sürerken kadın kadar panik yapmaz. İşte bunun sebebi yaratılma şeklinden kaynaklıdır. Bu yüzdendir ki kadınların erkeklere göre dikkatli olma yönü ve aşırı detaycılığından dolayı erkekler çabuk âşık olurlar. Kadınlar duygusal ve mantık yoluyla ilerlerken erkekler akıl yoluyla düşünürler. Yapılan araştırmalarda en önemli kural şudur: Her iki insan yapısı da aslında birdir. Fakat tek fark düşünce yapılardır.

Kadın ve Erkek Arasındaki Kâinat Yapısı

Her insan aynı fakat farklı duygular içinde olmaktadır. Kadın ev ortamında iyiyken erkek dışarı durumunda daha başarılır. Ama bunu aşkta karıştırılmamalıdır. Aşk konusunda erkekler romantik olmaları kadından kaynaklı olduğu unutulmamalıdır. Bunu en iyi söz ‘yuvayı diş kuş kurar’ sözüdür. Bu sözden dolayı aşk başlangıcı kadından yani dişiden geçer. Her dişi bu konuda başarılı değildir. Fakat kâinat gereği kural bu şekildedir. Yapılan araştırmalar da bunu söylemektedir. En çok dişinin fedakârlığındaki rolü büyüktür.

Kadınsallık Duygusu

Kadınların erkeğe oranla çabuk aşık olma oranı düşüktür. Kadın milleti akla ve mantığa göre hareket ederler. Erkekler bu konuda biraz daha farklı düşünmektedir. Bunun sebebi kadınların duygusallığı ön planda olmasından kaynaklıdır. Bu yüzden de daha çok duygusal yönleriyle hareket etmektedir. En çok bilinen kural olarak şudur ki ‘kadın evi, oğlan dışarıyı yönetir’ sözü ile gündeme geliniyor. Çünkü kadın evi çekip çevirir. Ama oğlan veya erkek bunu yapamaz. Yapmamalıdır.

Romantiklik Bir Dünya Hali midir?

Erkek için romantik denir. Ama kadın için romantik denmez. Bunun sebebi erkekler kadınlara göre daha fazla ve çabuk âşık olmalarından kaynaklanmasıdır. Çabuk âşık olduklarından çabuk sıkılma durumu da erkeklere ait bir durumdur. Kadınlarda da bu özellik vardır. Ama çok nadir görülen bir durumdur. Söz gelimi genel olarak erkekler bu konuda daha çok ön olanda olması da birçok araştırmalarda geçmektedir. Hal böyle olunca tüm gözler erkeklere veya oğlanlara dikilmiştir. Erkek ve kadını bu şekilde kıyaslamak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu