Güzellik Sırları

Muhteşem Kirpiklere Kavuşmanın Püf Noktaları

Kim sadece bir aylık süre içerisinde hem gür hem de uzun kirpiklere sahip olmayı istemez ki? İşte, çok kısa içerisinde muhteşem kirpiklere kavuşmanızı sağlayacak tavsiyeler…

Konu güzellik standartlarıysa söz konusu standartların oldukça hızlı değişim gösterebileceğini neredeyse herkes biliyor. Ancak kuşkusuz ki bu durum gür ve uzun kirpikler için geçerli değil. Neredeyse yüzyıllardır sadece kadınların değil erkeklerinde ilgilisini üzerine toplayan uzun kirpikler günümüzde de aynı popülerliğe sahiptir.

Bazı kadınlar ipek ya da takma kirpikler ile bu etkiyi yaratmaya çalışsa da bazı kadınlar ise doğal yöntemler ile kendi kirpiklerini uzatmanın yollarını arıyor. Şayet sizler de evinizde yapabileceğiniz basit bakım önerileriyle muhteşem kiriklere sahip olmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. İşte, muhteşem kirpiklere kavuşmak için uygulanması gereken adımlar…

Muhteşem Kirpiklere Kavuşmanın Püf Noktaları

Kirpiklerinizi Fırçalayın

Kirpiklerinizi fırça yardımıyla taramak kan akşını hızlandırarak kirpiklerinizin uzamasına destek olur. Bunun için eski bir maskaranızın fırçasını iyice temizleyerek bir iki damla E vitamini damlatıp kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Bu fırçalama uygulamasını günde 2 defa yaklaşık 5 dakika yapmaya özen gösterin.

Doğal Yağlar Kullanın

Zeytinyağı ya da Hindistan Cevizi yağı gibi doğal yağlar, kirpiklerin beslenmesini sağlayan oldukça önemi asitler içermektedir. Sizin tek yapmanız gereken ise parmaklarınızın uçlarına bir iki damla yağ damlatarak gece yatmadan hemen önce kirpiklerinize uygulamaktır.

Saf Vazelin Kullanın

Kuru kirpikleri yatıştırarak nemlendirmek için saf vazelin oldukça faydalıdır. Gece yatmadan saf vazelini bir fırça yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Gözünüze temas etmemesine özen gösterin ve sabah kalktığınızda kirpiklerinizi durulayın.

Dengeli Beslenmeye Özen Gösterin

Saçta olduğu gibi kirpik kaybını tetikleyen önemli etkenlerden bir tanesi de vitamin eksikliğidir. Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istiyorsanız fazla protein tüketiminden kaçınmanız gerekir. Ek olarak et, yumurta, fındık ve balık gibi yağ asitleri açısından zengin besinleri rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay

İçeriğinde bol miktarda vitamin ve antioksidan barındıran yeşil çay kirpikler üzerinde de oldukça etkilidir. Demleyerek soğumaya bıraktığınız bir bardak yeşil çayı pamuk yardımı ile günde iki defa kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera Kullanın

 Aloe Vera kirpikleri güçlendirip beslemek için harika bir alternatiftir. Taze bir aloe vera yaprağının jelini gece yatmadan önce parmak uçlarınız yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Sabah uyandığınızda kirpiklerinizi durulayın. Ayrıca aloe verayı zeytinyağı ile karıştırarak etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Göz Çevresi Masajı

Göz çevrenize düzenli masaj yapmanız kan akışını hızlandırarak kirpiklerinizin beslenmesini sağlar. Ellerinizi yıkayıp parmak uçlarınıza Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı sürüp yaklaşık beş dakika boyunca kirpik ve göz kapaklarınıza masaj uygulayın. Bu masajı haftada 2 – 3 kez tekrarlayın.

Göz Çevrenizi Temiz Tutun

Makyajı temizlemeden uyumak yalnızca cildiniz için değil kirpikleriniz içinde yapabileceğiniz en büyük yanlışlardan biridir. Şayet uzun, gür ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız makyajınızı çıkarmadan uyumamaya özen göstermelisiniz.

Unutmamanız gereken nokta kirpik bakımında hiçbir yöntemin anında netice vermediğidir. Konu kirpikse istikrarlı ve sabırlı olmanız gerekir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu