Aile Olmak

Doğum Sigortası Nedir?

Özellikle anne adaylarının sıklıkla merak ettiği doğum sigortası nedir diye baktığınızda bu sigorta türü;

  • Hamilelik dönemindeki tetkik ve tahlilleri,
  • Rutin kontrolleri,
  • Normal ya da sezaryen doğumla ilgili tedavi masraflarını,
  • İkili taramayı,
  • NST testlerini,
  • Hamilelik komplikasyonlarını
  1. maddeleri içeren maliyetleri karşılar. Doğum sigortası kapsamı oldukça geniştir. Bunlar arasında düşük tehdidi, gebelik sebebiyle yaşanan rahatsızlıklar, zorunlu kürtaj, doğumdan önce ve sonra ortaya çıkabilecek problemler de yer alır. Bunlardan yararlanmak ve hamilelik sürecini daha rahat bir şekilde geçirmek adına iki can hamilelik sigortası yaptırabilirsiniz.

Gebelik sürecini kolaylaştıran doğum sigortası SGK avantajları çerçevesinde bekleme süresi olmadan doğum yapma imkanı sunar. Bu sigorta kapsamında online doktor, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmetleri de verilir. Sigortanın doğum öncesi ve sonrası için güvence vermesi kullanıcıları memnun etmektedir.

Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılmalı?

Özel doğum sigortası ile ilgili genel düzenlemeye göre sigortanın yapılma zamanı gebeliğin oluşmadığı dönem olarak ifade edilir. Sigorta poliçesine göre on iki aylık bir bekleme süresi vardır. Bu süreyi doldurmak adına hamile kalmadan önce sigortanın yaptırılması gerekir. Buna alternatif olarak bazı sigorta şirketleri bekleme süresiz ya da daha az süreli sigorta imkanları da sunmaktadır. Bunlardan yararlanmak istiyorsanız sigorta öncesinde kapsamlı bir araştırma yapmanızda yarar vardır.

Doğum sigortası ile ilgili en avantajlı teklifleri almak istediğinizde hemen online başvuru yapabilirsiniz. Bunun için Demir Sağlık ile doğrudan irtibata geçebilir ve kampanyalı içeriklerden yararlanabilirsiniz. Doğum sigortası için sitede bulunan teklif al kısmına tıklayabilir ve anlaşmalı kurumlardan hizmet almaya başlayabilirsiniz. Sigorta kapsamında Premium hamilelik sigortası ve Koç sağlık hamilelik sigortası olmak üzere standart pakete alternatif seçenekler de vardır. Bunlar arasından dilediğinizi seçebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu