Kadın Dünyası

Mutlu Bir Cinselliğin Üç Anahtarı

Günümüzde çiftler arasındaki gerginliklerin ve kavgaların büyük çoğunluğu aslında mutsuz cinsel hayattan kaynaklanır. Cinsellik günümüzde erkek için çok daha önemliymiş gibi görülüyor olsa da hem kadın hem erkek tarafından oldukça önemli bir konudur. Çiftlerin mutlu bir cinsel hayatı olması onların günlük ev veya iş hayatında, sosyal hayatlarında çok daha ılımlı ve uyumlu olmalarını sağlar.

Mutlu cinsel birliktelik sayesinde kadın ve erkeğin arasındaki sevgi bağı gittikçe daha da güçlenir. Ailenin aslında temelini oluşturan cinsel hayat yalnızca çocuk yapmaktan ibaret değildir. Çiftlerin birbirine olan sevgisini göstermenin yolu olan bu birlikteliğin süreklilik içerisinde olması gayet sağlıklı bir durumdur. Mutlu cinsellik için yapılması gereken 3 kural vardır.

Partnerinizin İsteklerine Önem Verin

Mutlu cinsel birliktelik için yapılması gereken ilk kural partnerinin isteklerini dikkatle dinlemek ve mümkün olduğunda uygulamaya çalışmaktır. Kişilerin isteklerini göz ardı etmek onlara kendisini önemsiz gibi hissettirir, cinsel birliktelikler sırasında karşı tarafı dinlememek ise çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Erkeğin veya kadının birbirini dinlemesi, birliktelik esnasında istek ve ihtiyaçlarını ona göre yönlendirmesi mutlu cinsellik için önemli bir konudur.

Görünüşünüze ve Kokunuza Dikkat Edin

Çiftler arasındaki mutlu birliktelikler için yapılması gereken diğer bir şey ise görünüş ve kokuya dikkat etmektir. Özellikle uzun yıllar boyunca birlikte olan çiftlerde görünüşte farklılıklar yaratılması karşılıklı olarak duyguları alevleyecek güce sahiptir.  Bunun yanı sıra koku ise duyguların ortaya çıkmasındaki en önemli etkendir. Güzel ve kişiye özel kokular herkes tarafından beğenilir fakat birliktelik esnasında çiftleri birbirine daha da yakınlaştırır. Özellikle odunsu kokular kadınların hayır diyemeyeceği kokulardandır.

Flörtleşme Tekniklerini Kullanın

Mutlu cinsel hayat için yapılabilecek diğer bir şey ise flörtleşmektir. Erkekler ve kadınlar bazı zamanlar kendilerine kur yapılmasını veya küçük oyunlar oynanmasını severler. İlişkiyi heyecanlı ve daha sıcak hale getiren bu flörtleşme teknikleri aynı zamanda birliktelikler sırasında oldukça iş görür. Flörtleşme tekniklerini genellikle kadınlar kullansa da kimi zaman erkeklerin de kullanması işleri çok daha samimi hale getirebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu