Güzellik Sırları

Gögüsler neden sarkar ?

Gögüsler neden sarkar ?

Kadınlarda göğüslerin sarkması hoş bir durum değildir. Özellikle fit bir vücut yani sıkı bir vücut isteyen kadınların göğüslerinin sarkması, sıkı vücutlarının bozulmasına neden olur. Bu sarkmalar da kadınların bir hayli canını sıkmaya yeter. Peki, göğüs sarkmaları neden olur?

Hızlı kilo verip, almak

Fazla kilolarda tıpkı sarkan göğüsler gibi kadınların en hoşlanmadığı şeylerden biridir. Sırf kilo vermek için yapılan diyetler nedeniyle hızla kilo vermeniz, vücut derinizde bir takım görünüş bozukluklarına neden olur ve bunlardan birisi de göğü sarkmasıdır. Bu kilo kaybı ve ardından aniden kilo alımı vücudun doğal esnekliğini yitirmesine neden olur.

Sigara içmek

Sigara içmenin birçok zararı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu zararlar arasında vücut derisinin doğal esnekliğini kaybedip sarkması da var. Göğüs sarkmalarına en çok neden olan olaylardan biri de sigara kullanımıdır.

Yeterli su tüketmemek

Su vücut fonksiyonlarının devamı için en önemli içecektir. Ayrıca sadece vücut fonksiyonları için değil aynı zamanda derinin esnekliğini koruması açısından çok önemlidir. Hatta yetersiz su tüketimi cildin daha çabuk yaşlanmasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Göğüs sarkmalarının da vücudun esnekliğini kaybetmesi ile ortaya çıktığını biliyoruz.

Yanlış sutyen kullanımı

Sırf gösteriş için yanlış sutyenlerin kullanılması da göğüsteki sarkmaların baş sebeplerinden biri. Yanlış beden seçimi, göğüsleri toplamak yerine sarkmasına neden olan sutyen seçimi bu sorunlara neden olabiliyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu